תכנית תלת שנתית למטפלים מנוסים

פסיכותרפיה פסיכואנליטית
על אישית

פרדיגמת החפיפה הנפשית

מעוניינים לשמוע על תוכניות הלימוד שלנו?

צלצלו 053-3208661 או השאירו פרטים בכפתור 'צרו קשר'

למידע נוסף נא השאירו פרטים, סמנו את התוכנית המבוקשת וניצור קשר בהקדם

תמוּרוֹת - בית הספר לפסיכותרפיה דינמית, בשיתוף עם היחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר-אילן, מציג בפניכם תוכנית חדשנית ומקיפה המציעה לראשונה מפגש עם הרכיבים של ה'מֵעֵבֶר' המקופלים בין השורות של הפסיכואנליזה הקלאסית, ומנצים באופן גלוי יותר בפסיכואנליזה בת ימינו.
התכנית מציעה תשתית מעמיקה להבנת היסודות הרוחניים ואף המיסטיים הטמונים בתיאוריות המרכזיות שצמחו מהתפיסה הפרוידיאנית של הלא מודע כחלק אימננטי מהפסיכואנליזה לדורותיה. בפרפרזה על ביון, עיון 'חשוך דיו' בקפלי הכתבים הפסיכואנליטיים העסוקים במקורות החולי והריפוי בתוככי הדינמיקה התוך-אישית והבין-אישית, חושף נצנוצי גישוש ותהיה של ההוגים אודות זה אשר הנו 'מֵעֵבֶר' לאישי ואף מעבר לבין אישי. זהו המגע של נפש בנפש והשדה הנוצר בינהן וכן 'המעבר' הרוחני והמיסטי שנגלה בכתביהם של ביון, יונג, קוהוט, ויניקוט, בולאס, גרוטשטיין, אייגן, מלצר ועוד רבים אחרים.
כיום, וכחלק מהמשך מאמצי חיפוש אלו, נרקם מסלול ייחודי אשר מוקדש לזיקוקו של ה'על-אישי' מתוך מרחבי הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית ומעבר לה.
מסלול תלת שנתי המיועד לבעלי תארים שניים ממקצועות הליבה הטיפוליים המצויים בתיאוריה ובעשיה הדינמית, אשר החיפוש אחר המעבר מצית בהם פליאה וסקרנות. קשת ייחודית של מרצים בכירים ומומחים בתחומם, ילוו את התלמידים במשעולי הכתבים והעשיה מתוך מחוייבות טבעית לחיבור בין רציפות ההוויה לבין האופק, המסמן תמיד את 'הדבר הבא'.


התוכנית מוכרת על ידי
האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית
*התוכנית הוגשה להכרה על ידי האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה

למי מיועדת התכנית?

מסלול מעמיק ומורחב, ייעודי לבעלי תארים טיפוליים מתקדמים, בעלי ניסיון טיפולי עשיר. ביניהם:

• פסיכולוגים קליניים מומחים או מתמחים לאחר שנתיים התמחות לכל הפחות.
• פסיכיאטרים מומחים או מתמחים לאחר שנתיים התמחות לפחות, שבמהלכם קיבלו הדרכה פסיכודינמית אישית או קבוצתית.
• פסיכולוגים מומחים טיפוליים לא קליניים (חינוכיים, רפואיים, שיקומיים, התפתחותיים), העומדים בתנאי השלמה אקדמית קלינית*, התנסות במוסדות המוכרים לברה"ן.
• עובדים סוציאליים במסלול קליני/בריה"נ/טיפולי, בעלי תואר שני מוכר מל"ג, שעבדו לפחות 3 שנים בחצי משרה במסגרת מקצועם והתמחותם במוסדות המוכרים לבריאות הנפש ובהם קבלו 160 שעות הדרכה אישית על פסיכותרפיה.
• מטפלים באומנות בעלי תואר שני מוכר מל"ג במקצועם ,לאחר שנתיים עבודה בחצי משרה במסגרת מקצועם והתמחותם עם 90 שעות הדרכה, יתקבלו בתנאי שהתואר הראשון שלהם הוא בפסיכולוגיה או בעבודה סוציאלית מוכר מל"ג, ובתנאי השלמה אקדמית קלינית, והתנסות קלינית במשך שנתיים במוסדות המוכרים לברה"ן.
• קרימינולוגים קליניים בעלי תואר שני מוכר מל"ג במקצועם לאחר שנתיים עבודה בחצי משרה במסגרת מקצועם והתמחותם, בעלי 90 שעות הדרכה, יתקבלו בתנאי שהתואר הראשון שלהם הוא בפסיכולוגיה או בעבודה סוציאלית מוכר מל"ג, ובתנאי השלמה אקדמית קלינית, התנסות קלינית במשך שנתיים במוסדות המוכרים לברה"ן.
* כמפורט בתקנון האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה.

היקף ההכשרה ונושאי הלימוד

התוכנית הינה תלת-שנתית וכוללת שני סמסטרים בכל שנה. סך שעות הלימוד מגיע ל- 520 שעות אקדמיות של למידה תיאורטית וסמינרים קליניים. מגמתנו בתוכנית הנה להציע היכרות עם מניפה רחבה של אסכולות וגישות טיפוליות, סביב הזוית ההתבוננות הייחודית של הפסיכואנליזה העל אישית. כחלק מהתפתחותם האישית והמקצועית בהמשך דרכם, במה להעמיק עוד ובמה להתמקד.

במסגרת תכנית הלימודים נקדיש יחידת לימוד מלאה עבור קשת מוקדים תיאורטיים והגותיים, המובאים בפנינו בכתביהם של הוגים מרכזיים של הפסיכואנליזה והפסיכותרפיה הדינמית. בכל אחת מיחידות הלימוד, לצד העמקת המפגש עם הוגה מרכזי המייצג את הגישה, נרחיב את הדעת באמצעות היכרות עם אנסמבל ייחודי של קולות מעשירים נוספים, ותיקים ועדכניים. כהמשך טבעי ללמידה התיאורטית, בכל סמסטר יוקדש סמינר קליני ייעודי לתרגול משותף של המעבר מממרחב השיח העיוני אל זה המעשי.

כמו-כן, במהלך שנות הלימוד מתקיימות סדנאות וימי העשרה מרוכזים הכוללים מפגשי למידה שיעסקו בממשק בין הפסיכואנליזה באוריינטציה טרנס-פרסונלית לבין זרמים מרכזיים בתרבות, בפילוסופיה, בשירה ובספרות.

שנים
0
סמסטרים
0
שעות אקדמאיות
0

יתרונות התוכנית

סגל המרצים והמדריכים שלנו

את הקורסים מעבירים מרצים בכירים בעלי ידע נרחב ומעמיק בתיאוריות פסיכואנליטיות , תוך מתן דגש על תרגום התיאוריה לפרקטיקה והטמעת הטכניקה הקלינית בתוך המפגש הטיפולי.

ד"ר צמח אסיף​

ראש ביה"ס 'תמורות'
פסיכולוג קליני ויועץ חינוכי
פסיכולוג קליני מומחה, מטפל זוגי ויועץ חינוכי מוסמך. חוקר ומרצה באוניברסטית בר-אילן.

ד"ר אליס בר נס​

ראש התוכנית
פסיכולוגית קלינית
פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה. מורה וראש המסלול לפסיכואנליזה על אישית ב'תמורות'. מורה במסלול 'ויניקוט, ביון והעצמאים בפסיכואנליזה - פורצי דרכים' באוניברסיטת תל אביב. מחברת הספר Psychoanalysis Mysticism and the Problem of Epistemology ושל מאמרים נוספים.

פרופ' אורי הדר​

פרופסור במחלקות לפסיכולוגיה בת"א וברופין​
ראש המחלקה לשעבר לפסיכולוגיה קלינית של הבגרות והזקנה במכללת רופין, פרופ' במחלקה לפסיכולוגיה בת"א. חוקר בתחום הפסיכואנליזה, תקשורת לא וורבלית וייצוג השפה הטבעית במוח. חיבר ספרים העוסקים באינטגרציה בין הגישה הלאקאניאנית וההתיחסותית בפסיכואנליזה.

ד"ר אורלי שושני

פסיכותרפיסטית​
פסיכותרפיסטית, בוגרת מסלול פסיכואנליזה ופרשנות ביחידה ללימודים בין-תחומיים, אוניברסיטת בר-אילן. קנדידטית במסלול הכשרה פסיכואנליטית-בודהיסטית בפרוייקט 'רוח אדם'. חברת סגל, מורה וחברה בוועדת ההוראה במסלול לימודי המשך מתקדמים בפסיכותרפיה, בתוכנית של פסיכולוגית העצמי והמעשה הטיפולי, ביה"ס לרפואה אונ' ת"א.

רועי סמנה

פסיכולוג קליני
פסיכולוג קליני מומחה, מרצה ומדריך לפסיכותרפיה של מרכז ויניקוט ובתוכנית להכשרת מטפלים מיניים בביה"ח שיבא. מאמרים וסקירות רבות פרי עטו פורסמו באתר "פסיכולוגיה עברית" ובכתב-העת "שיחות" והוא מכותבי הספר "למשש את הפיל".

ד"ר גיא פרל

אנליטיקאי יונגיאני, עו"ס ​
אנליטיקאי יונגיאני, עובד סוציאלי ומשורר. מורה בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ת"א, בביה"ס לפסיכותרפיה יונגיאנית של המכון הישראלי לפסיכולוגיה יונגיאנית ע"ש אריך נוימן, לצד הוראה במסגרות נוספות. מבין פרסומיו: "יש נקודה מעל הראש שלך", "לשאת את הנפש במהופך - רשימות על שירה", "מערה" ועוד.

דרור שטרנברג​

פסיכולוג קליני
פסיכולוג קליני מומחה ומדריך, משמש כפסיכולוג הראשי במרפאה לבריאות הנפש של שירותי בריאות כללית בראשון לציון. מטפל ומדריך לאורך השנים, באופן פרטני וקבוצתי, במסגרות ציבוריות ופרטיות שונות.

ד"ר נגה גוגנהיים

עו"ס קלינית, פסיכותרפיסטית ומדריכה
ד”ר בעבודה סוציאלית קלינית, MA נוסף בחינוך מיוחד והסמכה בהנחיית קבוצות (האוניברסיטה העברית). עוסקת במחקר וכתיבה בשיטה איכותנית פנומנולוגית. מלמדת את הגישה ההתייחסותית בבי״ס לפסיכותרפיה בטכניון. מדריכה במסלול ההתייחסותי באוניברסיטת תל אביב

ד"ר אריאל יזהר​

פסיכולוג קליני
פסיכולוג קליני מומחה. עוסק במחקר על קונפליקטים במיניות ובזהות מגדרית, הסגנון הסובייקטיבי, פסיכואנליזה וספרות.

ד"ר אמיר קלוגמן

פסיכולוג קליני, פסיכואנליטיקאי
חבר בקבוצה הישראלית לפסיכואנליזה של האסכולה הלאקאניאנית החדשה. עוזר הוראה ב״רשת לאקאניאנית״, סקציה קלינית ללימודי פסיכואנליזה בחסות המחלקה לפסיכואנליזה של אוניברסיטת פריז VIII. מעורכי כתב העת ״פולמוס בישראל״ לפסיכואנליזה. מחבר הספר ״גוף פוגש שפה: קריאה פסיכואנליטית בסיפוריו של דויד גרוסמן״

ד"ר נוגה אריאל

מטפלת באמנות ופסיכותרפיסטית
בוגרת התכנית לפסיכואנליזה ופרשנות. מלמדת בחוג לטיפול באמנות במכללה האקדמית נתניה, בחוג לטיפול באמנות באונ' חיפה, ובתכנית הרב-תחומית למדעי הרוח באונ' תל-אביב. חברה בוועד האגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית ובוועד של הפורום הישראלי לפסיכואנליזה התייחסותית.

אילנה בן חיים

פסיכולוגית קלינית וחינוכית
בוגרת תוכנית "מצבים מנטאליים ראשוניים" ב- אוניברסיטת תל אביב ומשתלמת בנוירופסיכואנליזה. מדריכה ומלמדת תיאוריות פסיכואנליטיות ב"ישומים קליניים" וב"מדרשת לוינסקי-ווינגיט".

ליטל מור

פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה
מנחה בבית ספר לפסיכותרפיה באוריינטציה פסיכואנליטית של אוניברסיטת חיפה – שלוחת מבח"ר. רכזת ומדריכה של תוכנית ההכשרה של פרקטיקום מבוגרים בגהה. בעלת קליניקה פרטית ברמת גן.

ד״ר יצחק בנימיני

עורך הוצאת רסלינג
עורך הוצאת רסלינג ועורך מדעי של כתבי זיגמונד פרויד. חבר בקרטל התרגום של הכתבים של ז׳אק לאקאן. מעביר סמינרים קבוצתיים: הר המילה - שיעורים על עשרת הדיברות ומעמד הר סיני; סמינר תהום הפוליטי תיאולוגי - הסמינר הפסיכומתמטי על האחד והקבוצה. מחזאי (״ויכוח בין התחלה וסוף״). סופר Lacan and the Biblical ethics of psychoanalysis

טניה אבישר קפוסטין

פסיכולוגית קלינית מדריכה
פסיכולוגית קלינית מדריכה, מתמחה בהיפנוזה ונמצאת בעיצומם של לימודי האקומי למטפלים. מטפלת דינאמית במתבגרים ומבוגרים, שואבת השראה טיפולית מעולמות הבודהיזם, הרוח והתודעה.

אורה קניג

פסיכולוגית אחראית ומדריכה
פסיכולוגית אחראית ומדריכה במרפאה לבריאות הנפש- אשדוד, קופ"ח כללית. מרצה בבית ספר לפסיכותרפיה – אשקלון ומטפלת בקליניקה פרטית באשדוד.

ד"ר גיא אור

פסיכיאטר ופסיכואנליטיקאי
מנחה בחברה הישראלית לפסיכואנליזה ובחברה הפסיכואנליטית העולמית (IPA). מלמד ומדריך בתוכנית 'מפת דרכים' במרכז ויניקוט, בתוכנית 'המעשה הטיפולי' של החברה הפסיכואנליטית, ובתוכנית התלת שנתית של האיגוד לפסיכולוגיית העצמי. מלמד גם במסגרת ההכשרה של המכון הפסיכואנליטי.

תעודה מטעם 'תמורות' בשיתוף עם היחידה לפיתוח מקצועי "אוניברסיטת בר-אילן"

צרו קשר

השאירו פרטים וסמנו באיזה תוכנית אתם מעוניינים:

דילוג לתוכן