לוגו 2022 הכרה מטעם האיגוד

מסלול מורחב לאקדמאים

התכנית לפסיכותרפיה דינאמית-אינטגרטיבית

מעוניינים לשמוע על תוכניות הלימוד שלנו?

השאירו פרטים וסמנו באיזו תוכנית אתם מעוניינים:

למידע נוסף נא השאירו פרטים, סמנו את התוכנית המבוקשת וניצור קשר בהקדם

השביל שלך אל עולם הטיפול - לצלול אל מעמקי הלא מודע

מסלול מעובה ומורחב, ייעודי לבעלי תארים מתקדמים, בעלי ניסיון בעשיה בינאישית מעמיקה מגוונת.

אנו בתמורות מאמינים שהזכות לטפל הינה תלויית התפתחות אישית וניסיון חיים המובילים לבשלות עמוקה, אשר לעיתים מאפשרת לטפל רק בשלבי חיים מתקדמים יותר. הסטודנטים מצטרפים למסלול ההכשרה המקיף ביותר על מנת שיוכלו להעניק למטופלים את השילוב הייחודי להם בין בשלות רגשית ואחריות אישית לבין הידע והניסיון שיצברו בתוכנית המעובה.

מסלול הכשרה תלת שנתי ייחודי, מעובה ומורחב, מוצע עבור בעלי הכשרה חינוכית בכירה וכן עבור אנשי מקצוע מנוסים בעלי רקע פרה-רפואי אשר מעוניינים בביסוס אופק מקצועי והתפתחותי אישי חדש ומרתק. הכשרה זו כוללת את ההשלמות העיוניות וההתנסותיות הנדרשות ומיועדת למעוניינים להעמיק, לגוון ולהרחיב את תחום עיסוקם הראשי אל הכיוון הטיפולי והרגשי.


תחילת הלימודים תשפ"ה, אוקטובר 2024 באוניברסיטת בר אילן במתכונת פרונטלית.


למי מיועדת התכנית?

מסלול מעמיק ומורחב, ייעודי לבעלי תארים מתקדמים, בעלי ניסיון טיפולי מגוון, מכל קשת ההכשרה והגישות. ביניהם:

יועצים חינוכיים מנוסים בעלי רקע מקצועי טיפולי, יועצים אירגוניים, מטפלים זוגיים ומשפחתיים, מנחי קבוצות ובוגרי תכניות הכשרה טיפוליות ויעוציות

בוגרות הכשרה ותארים פרה-רפואיים בעלות נסיון מקצועי מבוסס, כמו: דיאטניות קליניות, קלינאיות תקשורת, מרפאות בעיסוק, סיעוד ואחיות

אנשי חינוך בכירים ומנוסים בעלי תארים מתקדמים, בעדיפות לבעלי ניסיון בחינוך מיוחד, הכשרה בהוראה מתקנת או רקע של עבודה עם נוער בסיכון

מה נלמד?

נבקש להעמיק את ההבנה הדינמית אודות תהליכים המקופלים והמתרחשים בתוככי נפש-גוף המטופלים, ולתרגם אותה לנוכחות והתערבות קליניים. התוכנית מיועדת למבקשים לעבור תהליך התפתחותי אישי, במקביל לזה המקצועי, בתוך מסגרת קבועה ויציבה של לומדים הבאים מרקע מגוון ומאוריינטציות טיפוליות שונות. נקודת המוצא היא שהלומדים מצויים בתיאוריות הדינמיות המרכזיות.

מעבר להעמקה נוספת וההרחבה של החומר התיאורטי, דגש מיוחד יושם על חיבור עיוני לפרקטיקה וליכולת השימוש הקליני. הלמידה מכוונת להעמקת המטפל ועמו המטופל את המפגש עם הלא-מודע שלהם וכן לתרגול היכולות המעשיות לבצע את הטרנספורמציות והשינויים הנשאפים. קבוצת הלמידה תאופיין באווירה המאפשרת ביטוי אישי פתוח מתוך לכידות, ערבות, והפריה הדדית.

על הגישה הדינמית-אינטגרטיבית

מאז החלה הפסיכולוגיה להציע טיפול נפשי מבוסס דיבור, הגישה המרכזית שהשתרשה ושלחה ענפים שאפשרו להחזיק את מורכבות נפש האדם, הינה הגישה הדינמית המכוונת תובנה, קשר וחוויה. גם כיום, גישה זו מספקת את בסיס הידע הנרחב והמעמיק ביותר אודות המבנה והדינאמיקה של נפש הפרט ושל הסיטואציה האנליטית. כמוזכר לעיל, לצד מגמה מרכזית זו עם השנים עלה צורך בפונקציונאליות ושינוי בפועל. דחיפות זו הביאה לניסוחן של גישות טיפוליות בעלות אוריינטציה פרקטית, אשר מדגישות טרנספורמציה ושינוי במרחב הקונקרטי.

נקודת המוצא של תוכנית ההכשרה הינה, שעל המטפל לחתור לשכלול תדיר ומתמיד של יכולתו לנוע בגמישות בין הגישה הדינמית מכוונת לתובנה, קשר וחוויה לבין הגישות המעשיות המכוונות לשינוי קונקרטי בהתנהגות ופעולה. השאיפה שלנו הנה לסייע למטפל לראות ולשאת את מורכבותה של הנפש במרחב הפנימי התוך-אישי של המטופל. ראיה זו תאפשר ראיה מחודשת של המתחולל במרחב הקשר הבין-אישי החד-פעמי שנרקם בכל מפגש מחדש בחדר .

במסגרת התוכנית ננסה להעז ולהעפיל אל עבר ממד הרוח, הלא הוא הממד העל-אישי הנוכח-נסתר במפגש. תוכנית ההכשרה מדגישה את יכולתו של המטפל לתרגם את מרחב ההבנה וההעמקה לכדי יצירה משותפת המחוללת שינוי אפקטיבי בחיי היום-יום של המטופל.

יתרונות התוכנית

היקף ההכשרה ונושאי הלימוד

שנים
0
סמסטרים
0
שעות אקדמאיות
0

התוכנית הינה תלת-שנתית וכוללת שני סמסטרים בכל שנה. סך שעות הלימוד וההכשרה מגיע ל- 620 שעות אקדמיות של למידה תיאורטית, סמינרים קליניים והדרכה. מגמתנו בתוכנית הנה להציע היכרות עם מניפה רחבה של אסכולות וגישות טיפוליות, על מנת לאפשר ללומדים אפשרות בחירה מושכלת, כחלק מהתפתחותם האישית והמקצועית בהמשך דרכם, במה להעמיק עוד ובמה להתמקד.

קורסי הליבה מתמקדים בזרמיה המרכזיים של הפסיכואנליזה וגלגולי הפסיכולוגיה הדינמית על פני כמאה ועשרים השנים האחרונות, ביניהן פסיכולוגיית הדחף, יחסי אובייקט, פסיכולוגיית האני, פסיכולוגיית העצמי, פסיכולוגיה בין-אישית והתייחסותית וכן בהשפעתם של זרמים צרפתיים אשר בראשם לאקאן, גרין, אנזייה ועוד. לצד ההיכרות עם זרמי הפסיכותרפיה, התלמידים יבססו את ידיעותיהם בפסיכופתולוגיה ופסיכודיאגנוסטיקה לגווניה (DSM ,ICD, PDM) ועבודה עם טראומה.

לצד קורסי הליבה הדינמיים אשר יסייעו לנו להציץ אל עומקים השרויים בשרשי הסימפטום, נקיים היכרות עם תפיסות טיפוליות משלימות ועדכניות, אשר יסייעו לנו לחולל את הטרנספורמציה המבוקשת, ביניהן CBT ,AEDP ,MINDFULNESS ,FOCUSING ,NLP, EFT ,TFT ,DBT ,SE ,ACT ועוד.

כמו-כן, במהלך השנים מתקיימים ימי העשרה מרוכזים הכוללים מפגשי למידה בנושאים ממוקדים ומגוונים, ביניהם: מסגרת הטיפול, אתיקה, חלומות, גוף ונפש, פסיכופרמקולוגיה, נרקיסיזם, היסטריה ופיברומיאלגיה ועוד.

את הקורסים מלמדים מרצים בכירים, יצירתיים ומנוסים באופן נעים וחווייתי, תוך מתן דגש על תרגום התיאוריה לפרקטיקה והטמעת הטכניקה הקלינית בתוך המפגש הטיפולי:

למידה מרחוק

שילוב גמיש של תכנית הלימודים עם זמן העבודה והפנאי.

לצד למידה פרונטלית מסורתית, חלק מהמפגשים יתקיימו במתכונת של למידה מקוונת.
׳מרכז המידע לסטודנט׳ - לשונית הקיימת באתר ופתוחה לתלמידים רשומים, ינגיש הקלטות א-סנכרוניות של חלק מהמפגשים לטובת למידה חוזרת והעמקה. בנוסף, יונגשו סיכומי שיעורים ערוכים בקובץ לקריאה מכל מקום ובכל עת.

תעודה מטעם תמורות בשיתוף עם היחידה לפיתוח מקצועי אוניברסיטת בר-אילן

תכניות הההכשרה מוכרת על ידי האיגוד הישראלי הרב תחומי לפסיכותרפיה

צרו קשר

השאירו פרטים וסמנו באיזה תוכנית אתם מעוניינים:

דילוג לתוכן