fbpx
לוגו 2022 הכרה מטעם האיגוד

תכנית העמקה מתקדמת למטפלים מנוסים

פסיכואנליזה על אישית - פרדיגמת החפיפה הנפשית

למידע נוסף התקשרו

השאירו פרטים ונחזור בהקדם

תמוּרוֹת - בית הספר לפסיכותרפיה דינמית, בשיתוף עם היחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר-אילן, מציג בפניכם תוכנית חדשנית ומקיפה המציעה לראשונה מפגש עם מרכיבי ה'מעבר' המקופלים בין השורות של ההוגים המרכזיים של הפסיכואנליזה.
עיון 'חשוך דיו' בקפלי הכתבים הפסיכואנליטיים הקלאסיים, העסוקים במקורות החולי והריפוי בתוככי הדינמיקה התוך-אישית והבין-אישית, חושף נצנוצי גישוש ותהיה של ההוגים אודות זה אשר הנו 'מעבר' לאישי.
במבט לאחור, ניתן לזהות את שלל האסכולות הפילוסופיות והפסיכולוגיות, כנסיונות איתור וניסוח של נקודת משען ארכימדית שתאפשר שינוי אמיתי.
כיום, וכחלק מהמשך מאמצי חיפוש אלו, נרקם מסלול ייחודי אשר מוקדש לזיקוקו של ה'על-אישי' מתוך מרחבי הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית ומעבר לה.
המסלול מיועד למטפלים מנוסים המצויים היטב בתיאוריה ובעשיה הדינמית, אשר החיפוש אחר המעבר מצית בהם פליאה וסקרנות.
קשת ייחודית של מרצים בכירים ומומחים בתחומם, ילוו את התלמידים במשעולי הכתבים והעשיה מתוך מחוייבות טבעית לחיבור בין רציפות ההוויה לבין האופק, המסמן תמיד את 'הדבר הבא'.

למי מיועדת התכנית?

מסלול מעמיק ומורחב, ייעודי לבעלי תארים מתקדמים, בעלי ניסיון טיפולי מגוון, מכל קשת ההכשרה והגישות. ביניהם:

פסיכולוגים קליניים, פסיכיאטרים, עוסי"ם, שהם בעלי חמש שנים ומעלה של ניסיון קליני או בוגרי תוכנית תלת שנתית של פסיכותרפיה.

תתאפשר הרשמה של מטפלים בהבעה, יצירה ואומנויות, קרימינולוגים קליניים, בוגרי תכניות תלת שנתיות בפסיכותרפיה דינמית.

מה נלמד?

מטרתנו במסלול היא ללמד, לחקור, ולכנס את החשיבה על הקולות השונים והמגוונים הללו בתוך הפסיכואנליזה, כדי לקיים ביניהם דיאלוג מפרה ומעשיר אשר קלינאים יצמחו בתוכו. כל זאת על מנת לפתוח אפשרויות חדשות עבורנו ועבור מטופלינו – להתחדש, לצמוח ולנוע. שהרי כידוע, ייחודה של הרוח, מעצם הגדרתה, הנו התנועה. המסלול מציע שלוש שנים של הכשרה תיאורטית ומעשית. קורסים תיאורטיים, סמינרים קליניים בכל סמסטר וסדנאות העשרה ייחודיות בתחומים משיקים בכל שנה, ביניהן פילוסופיה דיאלוגית, גישות המייצגות חיבור גוף-נפש-רוח, בפסיכואנליזה ובתורות נפש ורוח שונות ועוד. נוסף על הלמידה העיונית נתרגל ביחד גם פרקטיקות חווייתיות אשר תעודתן הנה שימושית יותר.

היקף ההכשרה ונושאי הלימוד

התוכנית הינה תלת-שנתית וכוללת שני סמסטרים בכל שנה. סך שעות הלימוד מגיע ל- 520 שעות אקדמיות של למידה תיאורטית וסמינרים קליניים. מגמתנו בתוכנית הנה להציע היכרות עם מניפה רחבה של אסכולות וגישות טיפוליות, על מנת לאפשר ללומדים אפשרות בחירה מושכלת, כחלק מהתפתחותם האישית והמקצועית בהמשך דרכם, במה להעמיק עוד ובמה להתמקד.

במסגרת תכנית הלימודים נקדיש יחידת לימוד מלאה עבור מוקדים תיאורטיים והגותיים, המובאים בפנינו בכתביהם של הוגים מרכזיים של הפסיכואנליזה והפסיכותרפיה הדינמית. בכל אחת מיחידות הלימוד נפגש עם אנסמבל ייחודי של קולות אשר נלווים לקולות ההוגים המרכזיים האמורים, ביניהם ותיקים וכן עדכניים, אשר הקדישו את מרצם ותשוקתם לחיפוש זה. כהמשך טבעי ללמידה התיאורטית, בכל סמסטר יוקדש סמינר קליני ייעודי לתרגול משותף של המעבר מהמרחב העיוני אל זה המעשי.

קורסי הליבה מתמקדים באיתור הרכיבים התת קרקעיים אשר עוסקים בדיאלוג עם העל-אישי, במסגרת זרמיה המרכזיים של הפסיכואנליזה וגלגולי הפסיכולוגיה הדינמית על פני כמאה ועשרים השנים האחרונות. ביניהן פסיכולוגיית הדחף, יחסי אובייקט, פסיכולוגיית האני, פסיכולוגיית העצמי, פסיכולוגיה בין-אישית והתייחסותית וכן בהשפעתם של זרמים צרפתיים אשר בראשם לאקאן, גרין, אנזייה ועוד.

לצד קורסי הליבה נקיים היכרות עם טכניקות טיפוליות משלימות ועדכניות אשר ייסייעו לנו לחולל את הטרנספורמציה המבוקשת, ביניהן HAKOMI ,AEDP ,MINDFULNESS ,FOCUSING ,EFT ,TFT ,SE ,ACT ועוד.

כמו-כן, במהלך שנות הלימוד מתקיימות סדנאות וימי העשרה מרוכזים הכוללים מפגשי למידה שיעסקו בממשק בין הפסיכואנליזה באוריינטציה טרנס-פרסונלית לבין זרמים מרכזיים בתרבות, בפילוסופיה, בשירה ובספרות.

0
שנים
0
סמסטרים
0
שעות אקדמאיות

יתרונות התוכנית

סגל המרצים שלנו

את הקורסים מלמדים מרצים בכירים, יצירתיים ומנוסים באופן נעים וחווייתי, תוך מתן דגש על תרגום התיאוריה לפרקטיקה והטמעת הטכניקה הקלינית בתוך המפגש הטיפולי.

ד"ר צמח אסיף

פסיכולוג קליני ויועץ חינוכי

alice-bar-nes

ד"ר אליס בר נס

מנהלת התוכנית פסיכולוגית קלינית

ד"ר דרור גולן

פסיכולוג קליני

ד"ר עמית פכלר

פסיכולוג קליני

רועי סמנה

פסיכולוג קליני

אסי שורק

פסיכולוג קליני

ד"ר גדעון לב

פסיכולוג קליני

פרופ' גבריאל שפלר

פסיכולוג קליני, פסיכואנליטיקאי

יעל שיינפלד

עובדת סוציאלית קלינית

אבי רבניצקי

פסיכולוג קליני

רונן ארוך

פסיכולוג קליני

למידה מרחוק

שילוב גמיש של תכנית הלימודים עם זמן העבודה והפנאי

לצד למידה פרונטלית מסורתית, חלק מהמפגשים יתקיימו במתכונת של למידה מקוונת.
׳מרכז המידע לסטודנט׳ - לשונית הקיימת באתר ופתוחה לתלמידים רשומים, ינגיש הקלטות א-סנכרוניות של חלק מהמפגשים לטובת למידה חוזרת והעמקה. בנוסף, יונגשו סיכומי שיעורים ערוכים בקובץ לקריאה מכל מקום ובכל עת.

תעודה מטעם “תמורות״ בשיתוף עם “היחידה לפיתוח מקצועי ״אוניברסיטת בר-אילן“

תכנית הההכשרה מוכרת על ידי האיגוד הישראלי הרב תחומי לפסיכותרפיה

לעובדים במערכת החינוך קיימת אפשרות להגשה לגמול עו“ה על בסיס אישי

השאירו פרטים או התקשרו