fbpx
לוגו 2022 הכרה מטעם האיגוד

תכנית העמקה מתקדמת למטפלים מנוסים

פסיכואנליזה על אישית

פרדיגמת החפיפה הנפשית

מעוניינים לשמוע על תוכניות הלימוד שלנו?

השאירו פרטים וסמנו באיזו תוכנית אתם מעוניינים:

תמוּרוֹת - בית הספר לפסיכותרפיה דינמית, בשיתוף עם היחידה לפיתוח מקצועי של אוניברסיטת בר-אילן, מציג בפניכם תוכנית חדשנית ומקיפה המציעה לראשונה מפגש עם מרכיבי ה'מֵעֵבֶר' המקופלים בין השורות של ההוגים המרכזיים של הפסיכואנליזה.
עיון 'חשוך דיו' בקפלי הכתבים הפסיכואנליטיים הקלאסיים, העסוקים במקורות החולי והריפוי בתוככי הדינמיקה התוך-אישית והבין-אישית, חושף נצנוצי גישוש ותהיה של ההוגים אודות זה אשר הנו 'מֵעֵבֶר' לאישי.
במבט לאחור, ניתן לזהות את שלל האסכולות הפילוסופיות והפסיכולוגיות, כנסיונות איתור וניסוח של נקודת משען ארכימדית שתאפשר שינוי אמיתי.
כיום, וכחלק מהמשך מאמצי חיפוש אלו, נרקם מסלול ייחודי אשר מוקדש לזיקוקו של ה'על-אישי' מתוך מרחבי הפסיכותרפיה הפסיכואנליטית ומעבר לה.
המסלול מיועד למטפלים מנוסים המצויים היטב בתיאוריה ובעשיה הדינמית, אשר החיפוש אחר המעבר מצית בהם פליאה וסקרנות.
קשת ייחודית של מרצים בכירים ומומחים בתחומם, ילוו את התלמידים במשעולי הכתבים והעשיה מתוך מחוייבות טבעית לחיבור בין רציפות ההוויה לבין האופק, המסמן תמיד את 'הדבר הבא'.

למי מיועדת התכנית?

מסלול מעמיק ומורחב, ייעודי לבעלי תארים מתקדמים, בעלי ניסיון טיפולי מגוון, מכל קשת ההכשרה והגישות. ביניהם:

פסיכולוגים קליניים, פסיכיאטרים, עוסי"ם, פסיכולוגיים חינוכיים שהם בעלי חמש שנים ומעלה של ניסיון קליני או בוגרי תוכנית תלת שנתית של פסיכותרפיה.

תתאפשר הרשמה של פסיכולוגים רפואיים ושיקומיים, מטפלים בהבעה, יצירה ואומנויות, קרימינולוגים קליניים, בוגרי תכניות תלת שנתיות בפסיכותרפיה דינמית.

היקף ההכשרה ונושאי הלימוד

התוכנית הינה תלת-שנתית וכוללת שני סמסטרים בכל שנה. סך שעות הלימוד מגיע ל- 520 שעות אקדמיות של למידה תיאורטית וסמינרים קליניים. מגמתנו בתוכנית הנה להציע היכרות עם מניפה רחבה של אסכולות וגישות טיפוליות, סביב הזוית הייחודית של הפסיכואנליזה העל אישית.


כמו-כן, במהלך שנות הלימוד מתקיימות סדנאות וימי העשרה מרוכזים הכוללים מפגשי למידה שיעסקו בממשק בין הפסיכואנליזה באוריינטציה טרנס-פרסונלית לבין זרמים מרכזיים בתרבות, בפילוסופיה, בשירה ובספרות.

0
שנים
0
סמסטרים
0
שעות אקדמאיות

יתרונות התוכנית

סגל המרצים שלנו

את הקורסים מעבירים מרצים בכירים בעלי ידע נרחב ומעמיק בתיאוריות פסיכואנליטיות , תוך מתן דגש על תרגום התיאוריה לפרקטיקה והטמעת הטכניקה הקלינית בתוך המפגש הטיפולי.

ד"ר צמח אסיף​

ראש ביה"ס 'תמורות'
פסיכולוג קליני ויועץ חינוכי
פסיכולוג קליני מומחה, מטפל זוגי ויועץ חינוכי מוסמך. חוקר ומרצה באוניברסטית בר-אילן.

ד"ר אליס בר נס​

ראש התוכנית
פסיכולוגית קלינית
פסיכולוגית קלינית מומחית ומדריכה. מורה וראש המסלול לפסיכואנליזה על אישית ב'תמורות'. מורה במסלול 'ויניקוט, ביון והעצמאים בפסיכואנליזה - פורצי דרכים' באוניברסיטת תל אביב. מחברת הספר Psychoanalysis Mysticism and the Problem of Epistemology ושל מאמרים נוספים.

פרופ' אורי הדר​

פרופסור במחלקות לפסיכולוגיה בת"א וברופין​
ראש המחלקה לשעבר לפסיכולוגיה קלינית של הבגרות והזקנה במכללת רופין, פרופ' במחלקה לפסיכולוגיה בת"א. חוקר בתחום הפסיכואנליזה, תקשורת לא וורבלית וייצוג השפה הטבעית במוח. חיבר ספרים העוסקים באינטגרציה בין הגישה הלאקאניאנית וההתיחסותית בפסיכואנליזה.

ד"ר אורלי שושני​

פסיכותרפיסטית​
פסיכותרפיסטית, בוגרת מסלול פסיכואנליזה ופרשנות ביחידה ללימודים בין-תחומיים, אוניברסיטת בר-אילן. קנדידטית במסלול הכשרה פסיכואנליטית-בודהיסטית בפרוייקט 'רוח אדם'. חברת סגל, מורה וחברה בוועדת ההוראה במסלול לימודי המשך מתקדמים בפסיכותרפיה, בתוכנית של פסיכולוגית העצמי והמעשה הטיפולי, ביה"ס לרפואה אונ' ת"א.

רועי סמנה

פסיכולוג קליני
פסיכולוג קליני מומחה, מרצה ומדריך לפסיכותרפיה של מרכז ויניקוט ובתוכנית להכשרת מטפלים מיניים בביה"ח שיבא. מאמרים וסקירות רבות פרי עטו פורסמו באתר "פסיכולוגיה עברית" ובכתב-העת "שיחות" והוא מכותבי הספר "למשש את הפיל".

ד"ר גיא פרל

אנליטיקאי יונגיאני, עו"ס ​
אנליטיקאי יונגיאני, עובד סוציאלי ומשורר. מורה בביה"ס לעבודה סוציאלית באוניברסיטת ת"א, בביה"ס לפסיכותרפיה יונגיאנית של המכון הישראלי לפסיכולוגיה יונגיאנית ע"ש אריך נוימן, לצד הוראה במסגרות נוספות. מבין פרסומיו: "יש נקודה מעל הראש שלך", "לשאת את הנפש במהופך - רשימות על שירה", "מערה" ועוד.

ד"ר אסתר פלד​

פסיכולוגית קלינית וסופרת​
פסיכולוגית, דוקטור לפילוסופיה וסופרת. זוכת פרס ספיר לשנת 2017. מבין ספריה: "פסיכואנליזה ובודהיזם - על היכולת האנושית לדעת", ו"להרבות טוב בעולם".

דרור שטרנברג​

פסיכולוג קליני
פסיכולוג קליני מומחה ומדריך, משמש כפסיכולוג הראשי במרפאה לבריאות הנפש של שירותי בריאות כללית בראשון לציון. מטפל ומדריך לאורך השנים, באופן פרטני וקבוצתי, במסגרות ציבוריות ופרטיות שונות.

אורית קלאפיש

פסיכותרפיסטית ממוקדת גוף, תרפיסטית בתנועה​
פסיכותרפיסטית גופנית התייחסותית, תרפיסטית בתנועה M.A, מרצה ומדריכה בכירה. מומחית לטיפול בטראומה.

ד"ר אריאל יזהר​

פסיכולוג קליני
פסיכולוג קליני מומחה. עוסק במחקר על קונפליקטים במיניות ובזהות מגדרית, הסגנון הסובייקטיבי, פסיכואנליזה וספרות.

עדנה להב

פסיכולוגית קלינית
פסיכולוגית קלינית, מטפלת במוזיקה בהכשרתה, בוגרת תוכנית "רוח - אדם" להכשרה פסיכואנליטית בודהיסטית, חברת סגל בתכנית "פסיכולוגיית - העצמי והמעשה הטיפולי" באוניברסיטת תל-אביב.

ד"ר אורית יושינסקי​

מרצה וחוקרת תרבות באוריינטציה לאקאניאנית​
חוקרת ספרות ותרבות באוריינטציה לאקאניאנית, מרצה ועורכת. ד"ר לספרות כללית והשוואתית. תחומי העניין הם פסיכואנליזה, מרקסיזם, מחשבה צרפתית, ספרות של המאה העשרים והעשרים ואחת, אתיקה, פילוסופיה פוליטית ופילוסופיה של העבודה.

ד"ר אילנה לאור

פסיכולוגית קלינית ואנליטיקאית קבוצתית
Ph.D. פסיכולוגית קלינית ואנליטיקאית קבוצתית. חברת הנהלה ויושבת ראש הסניף הישראלי של IARPP. מלמדת ומנחה בתכנית לפסיכותרפיה: במסלול ליבה ובמסלול ההתייחסותי באוניברסיטת תל אביב, ביה"ס לרפואה סאקלר. כותבת על התהליך האנליטי ועל טראומות התפתחותיות. מאמריה פורסמו בכתבי עת מקצועיים, באנגלית ובעברית.

תעודה מטעם “תמורות״ בשיתוף עם “היחידה לפיתוח מקצועי ״אוניברסיטת בר-אילן“

תכנית הההכשרה מוכרת על ידי האיגוד הישראלי הרב תחומי לפסיכותרפיה

לעובדים במערכת החינוך קיימת אפשרות להגשה לגמול עו“ה על בסיס אישי

מעוניינים לשמוע על תוכניות הלימוד שלנו? השאירו פרטים או התקשרו